top of page

Grupo Misitio

Público·80 miembros

(Гледам телевизија###) Вардар Гостивар пренос во живо 24 септември 2023


[[ПРЕНОС ВО ЖИВО@]] Во живо Гостивар Тиквеш Olam. (ТЕЛЕВИЗИЈА<<<<) Победа ... Вардар Директниот . (ОНЛАЈН**) Во живо Вардар Македонија Ѓорче Петров ФК Македонија ...


Директорот на Државниот пазарен инспекторат Горан Трајковски вечерва информира дека денеска казнети и затворени се повеќе ланци на големи маркети во скопските населби Кисела вода, Тафталиџе, Чаир, Бутел, како и во Струга..... Чекач, којшто веќе 30 години непрекинато чека, за влез во ЕУ, за подобар животен стандард, за борба против корупцијата, подобро образование, здравство, инфраструктура. Ова е идеата која неколку Скопски уметници ја имале при израб... Фотографиите на социјалните мрежи покажаа запалена кабина на камионот и црн чад од местото на нападот во градот Беледвејн во централна Сомалија. Никој веднаш не ја презеде одговорноста, дури ни Ал Шабаб, која често извршува на... Фото: во Охрид започна приказната Ракометен турнир '5-ка за ракомет'Сабота на 25. 05. 2019г. во спортско рекреативниот центар “Билјанини извори” се одржа ракометниот турнир “5-ка за ракомет”. На турнирот учествуваа повеќе од 200 деца поделени во три категории: генерација 2008/2009 машки- 4 екипи, генерација 2008/2009 женски- 4 екипи и “мини ракомет” генерација 2010 и помлади, 8 екипи. На турнирот учествуваа екипите “Преспа”-Ресен, “Гостивар”- Гостивар, Асови”- Кичево; “Кале”-Кичево”, “Лихнид”- Охрид и секако домаќинот Вардар-Седмерец од Охрид. Победник во генерација 2008/09 машки т. е првото место го освои Вардар Седмерец од Охрид, второто место го освои екипата на Асови од Кичево а третото место го освои екипата на Преспа од Ресен. Во генерација 2008/09 женски победник беше екипата на Кале Кичево, второто место го освои екипата на Вардар-Седмерец Охрид, а третото место го освои екипата на Лихнид од Охрид. Вардар овој меч го дочекува од врвот, а Ренова која изненадувачки се проби на третата позиција ќе се обиде да се зацврсти на истата позиција. Особено по поразот на вчерашниот дуел на нивниот директен конкурент Шкендија. Мечот ќе може да го следите на МТВ собранискиот канал на вашиот ТВ применик или на – Овој линк. Само триесетина минути подоцна во Киелце ќе почне мечот кој е последната скала на нашиот ракометен црвено-црн тим до толку посакуваниот Ф-4 завршен турнир во Келн. Почетната негатива која ја носиме од Скопје е -2 но да не заборавиме ние се уште имаме шанси ако знаеме дека Киелце игра подобро на гости одколку на домашните мечеви. Кошаркарска Федерација на Република Северна Македонија - КФСМСУПЕРКУП „ДРАГАН ВАСИЛОВ-ЦЕВКА“ 2023: Денис Дервишевиќ: „Не успеавме да одговориме на нивната игра во второто полувреме“ 23. 09. 2023 СУПЕРКУП „ДРАГАН ВАСИЛОВ-ЦЕВКА“2023: Васко Атанасов: „Во вториот дел бевме доста подобри и дојдовме до посакуваниот трофеј“ СУПЕРКУП „ДРАГАН ВАСИЛОВ-ЦЕВКА“ 2023: МЗТ Скопје однесе уште еден пехар во Аеродром, по шести пат во историјата СУПЕРКУП „ДРАГАН ВАСИЛОВ-ЦЕВКА“ 2023: Баскет Кам со “„стотка“ до втора титула! СУПЕРКУП „ДРАГАН ВАСИЛОВ-ЦЕВКА“ 2023: Васко Атанасов: „Одиме по трофејот, за дополнителен мотив во остварување на целите“ СУПЕРКУП „ДРАГАН ВАСИЛОВ-ЦЕВКА“ 2023: Денис Дервишевиќ: „Изгледаме поинаку, ќе видиме како сето тоа ќе функционира“ 23. ПРЕНОСИ ВО ЖИВО! ОД МЕЧЕВИТЕ НА ФК ВАРДАР И 19.4.2015 — Прв меч е на ФК Вардар со Ренова со почеток во 15-00 часот , меч од Македонската фудбалска елита кои ќе се одигра на нашиот најголем фудбалски ... Бакадар - ВО ЖИВО: Вардар - Гостивар 30.10.2021 — ВО ЖИВО: Вардар - Гостивар. Пренос овозможен од ФФМ · 󰤥 · 󰤦 · 󰤧. Recent Posts. Бакадар. 3d ... Канал 5Мени Канал 5 ТВ Прво го убил, па подоцна го запалил станот за да ги прикрие трагите.... Ова се првичните официјалн... Скопјани нема да останат без парно дури и да не се постават нови цевки под мостот Беласица уверув... Постојат ли докази за тајни преговори меѓу ДУИ, СДСМ и Никола Груевски? Актуелниот претседател на... Во мини ракомет победници беа сите деца учесници кои преку мини ракометот ги учат тајните на големиот ракомет. На сите учесници на ракометниот турнир им беа доделени пофалници за учество. Се надеваме дека овој турнир ќе прерасне во традиција затоа што нашите деца заслужуваат да растат здраво и да се градат како здрави и перспективни личности, а тоа може само преку спортот. Уште еднаш да се заблагодариме на Стојан 2С што ни овозможи за прв пат еден ваков ракометен турнир да биде пренесуван во живо, покриен со фотографија и на сите кои ни помогнаа за овој спектакл да биде како што учекувавме. (телевизија<<<<) Во живо Тиквеш Вардар гледајте 17 пред 8 дена — [[СТРИМИНГ>>>]<<<] Гостивар Тиквеш во живо 13 август 2023 ТиТиквеш славеше на контролата со Гостивар. [[ПРЕНОС ВО ЖИВО<]] Шкупи Хегелманн ... ПРЕНОСИ ВО ЖИВО! ОД МЕЧЕВИТЕ НА ФК ВАРДАР И РК ВАРДАРHome > РК Вардар > Прв Тим > ПРЕНОСИ ВО ЖИВО! ОД МЕЧЕВИТЕ НА ФК ВАРДАР И РК ВАРДАР Posted by: М. Т - Лико 19/04/2015 in Прв Тим, Прв тим, РК Вардар, ФК Вардар Денес двата машки колектива ракометниот и фудбалскиот ќе се обидат да дојдат до многу значајни победи. И двата меча за оние вардарови навивачи кои нема да бидат присутни во Килце и на Арената Филип втори ќе можат да ги проследат во живо на малите екрани. Прв меч е на ФК Вардар со Ренова со почеток во 15-00 часот, меч од Македонската фудбалска елита кои ќе се одигра на нашиот најголем фудбалски храм. Vardar Skopje vs KF Gostivar rezultati uživo, međusobni Vardar Skopje KF Gostivar rezultati uživo (i video prijenos - live stream) počinju 24. ruj 2023. u 13:00 UTC u na 1. MFL, North Macedonia.


Acerca de

¡Te damos la bienvenida al grupo! Puedes conectarte con otro...

Miembros

 • Promise Love
  Promise Love
 • Zarez Zarez
  Zarez Zarez
 • Ojasvi Jain
  Ojasvi Jain
 • Tanya Arora
  Tanya Arora
 • Sagar Sharma
  Sagar Sharma
bottom of page