top of page

Grupo Misitio

Público·68 miembros

(ГЛЕДАЈТЕ ВО ЖИВО==) ВО ЖИВО: Тиквеш Брегалница 24.09.2023


% пром. Промет во БЕСТ. TTK, 1.250,00, 1,46, 3.752.500. KMB, 12.432,82, -0,16, 3.704 ...


“Главен судија: Нинослав Нонков. Помошни судии: Вјлоца Изеири и Елена Соклевска. 81 минута: ПОГРЕШНА ПРОЦЕНКА НА ГЛАВНИОТ СУДИЈА ( За недосуден пенал за гостинската екипа) Играч на гостинската екипа додаде долга топка до свој соиграч во 16-сетникот на домакините, на топката тргнаа голманот и играчот на гостите, играчот на гостите прв стигна до топката и ја удри топката со глава, за потоа голманот по инерција да направи недозволен старт над противничкиот играч скокајки со цело тело над него. Погрешна одлука на главниот судија, погрешно ја процени сидтуацијата и досуди слободен удар за голманот, иако голманот е тој што направи прекршок, бидејки играчот на гостите прв стигна до топката и играше со неа. (ГЛЕДАЈ ОНЛАЈН@@@) Вардар Македонија Ѓорче Петров Брегалница - археолошки рекогносцирања Пијанец 2016. Тиквеш Брегалница Штип 21 август 2022 | Profile (Стриминг) Гледајте ВО ЖИВО: Тиквеш Брегалница Штип 21 ... 30 минута: ИСПРАВНА ПРОЦЕНКА НА ГЛАВНИОТ СУДИЈА (За досуден пенал за домашната екипа) Играч на домашната екипа беше во посед на топка во 16-сетникот на гостинската екипа и пред голманскиот простор од 5, 5 метри, во моментот кога сакаше да шутира кон голот, играч од противничката екипа сакајки да стартува на топката направи недозволен старт (од позади грб) на ногата на играчот и направи прекршок. Исправна одлука на главниот судија, досуден пенал за екипата на домакините поради недозволен старт(од позади грб) на гостински играч на ногата на противникот и исправно доделен жолт картон. Вардар Македонија Ѓорч | catswoppr Group 19.7.2023 — Македонија Ѓорче Петров ги пушти во продажба - Vesti. 2022 | Profile (Стриминг) Гледајте ВО ЖИВО: Тиквеш Брегалница ШтипВидео Стриминг .. Тиквеш - Брегалница Штип | Резултат во живо Резултат во живо од Тиквеш - Брегалница Штип на 24 септември 2023, 15:00. Фудбал, ПМФЛ. GFK Tikvesh 1930 - FK Bregalnica Stip. (ВИДЕО) Ѓоко Зајков: Треба да одиграме одговорно и фокусирано, во денешно време нема „аутсајдери“ | ПортаСудиска комисија ги разгледа спорните моменти од 7 коло на ПРВА МФЛ, и ги донесе следните заклучоци: На натпреварот Фк. Тиквеш-Фк. Вардар одигран на 17. 09. 2023 година, анализирана е ситуацијата од 52 минута. “Главен судија: Јован Качевски. Помошни судии: Разме Бакрачевски и Климент Ристоски. ВО ЖИВО: Брегалница - Тиквеш ВО ЖИВО: Брегалница – Тиквеш · ФОТО: Тиквеш со успешна есенска полусезона, кавадаречниот прволигаш ќе води борба за Европа. декември 11, 2022 · Реми во Штип, „ ...


Acerca de

¡Te damos la bienvenida al grupo! Puedes conectarte con otro...

Miembros

bottom of page